OptiCut 200

DIMTER OptiCut 200: Výkonná řada pro výhodné kapování

Vysoký denní výkon a bezproblémový provoz jsou základními znaky této řady. Jak univerzální OptiCut 200, tak i výkonnější OptiCut 260 a OptiCut 200 Exakt pro vysoce přesné řezání nabízejí již ve standardním provedení plnou optimalizaci. Celková délka desky je změřena již před prvním řezem. Z toho vyplývá maximální zredukování odpadu a nejvyšší zhodnocení materiálu. Minimum pohyblivých hmot a zcela přepracovaný poháněcí systém znamenají ještě větší dynamiku.

Pily OptiCut 260 a OptiCut 200 Exact jsou standardně vybaveny vstupním pásem VarioSpeed (je přihlášen v patentovém řízení), který minimalizuje mezery mezi prkny vstupujícími do pily. Zredukováním jinak nevyhnutelného chodu naprázdno tak lze dosáhnout zvýšení výkonu až o 20 %.
Použitím běžně dostupných dílů, jako např. transportních pásů, které se dají také opravit na místě, se minimalizují provozní náklady.

Pro automatické třídění Vám nabízíme bezpečná a důmyslná řešení, jako např. inteligentně řízenou odpadovou šachtu (patent firmy DIMTER). Odpad propadne odsunujícím se otvorem, zatímco krátké dobré kusy bezpečně přejdou na výstupní třídící pás. Toto 100% oddělení odpadu šetří dřívější dotřiďování, náročné na práci i čas. Navíc mohou do šachty padat i delší odpadové kusy, které by musely být vícekrát rozřezány, pokud by byl odpad vyfukován. Tyto nadbytečné řezné cykly mohou podstatně snižovat výkon. Nepodstatná není při vyfukování odpadu také vysoká spotřeba vzduchu, kdy každá vada dřeva zvyšuje náklady.

Pro vysoké přesnosti řezání je určen OptiCut 200 Exact, který umožňuje dosáhnout délkové tolerance až ± 0,5 mm pro až 8 přednostních délek.

Pro zpracování řeziva prakticky jakékoliv kvality je určen OptiCut 200 Extreme, který zvládá i křivé dřevo se špicemi na koncích.

Vytrhávání třísek lze zredukovat díky inteligentnímu řízení zdvihu pilového kotouče, čímž se dosahuje vysoké kvality povrchu řezné plochy.

Aby bylo dosaženo maximálního zhodnocení dřeva, nevykracuje OptiCut pouze vady, ale vypočítává také nejlepší kombinaci z fixních délek, zadaných v řezném seznamu. Tak lze vždy dosáhnout maximální výtěže a/nebo nejvyšší hodnoty z příslušného vstupního materiálu.
Díky zvýšenému zhodnocení, popř. zvětšené výtěžnosti se OptiCut již za krátkou dobu zaplatí.

Řada OptiCut 200 se obsluhuje jednoduše prostřednictvím terminálu OptiCom. I při extrémních podmínkách je zaručena provozní bezpečnost.

OptiCut 200 lze vybavit také pro plně automatický provoz (vstupní mechanizace, skener, výstupní mechanizace).


 

Máte zájem o více informací

Zavolejte nám nebo vyplňte formulář a my se vám do druhého pracovního dne ozveme.

* Povinné položky

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.