EASYSTOP

Pro automatizaci manuálních obráběcích strojů

Automatický dorazový systém pro délkové polohování na skoro každém stroji. Pomůže Vám provádět obvyklé činnosti rychleji, komfortněji a přesněji.

U manuálních krátících pil nahradí pevné dorazy. Nastavení automatického dorazu na novou míru trvá jen několik okamžiků. Odpadá tak zdlouhavé nastavení dorazu na nový rozměr, provedení zkušebního řezu a kontrola uřezané míry.

Přednosti:

  • jednoduchá a intuitivní obsluha
  • kvalitní a moderní technika
  • tři provozní módy
  • přesnost a rychlost
  • možnost montáže vlastními silami

Provozní módy

Provozní módus – dorazový systém

Tento módus nahrazuje práci s manuálními délkovými dorazy. Pracovní postup je identický – zadání požadované pozice, vyrovnání dílce k dorazu a obráběcí proces. Zcela tak odpadají časově náročné a opakující se činnosti.

Provozní módus – aktivní transport dílce

Počínaje od zadané pozice, na kterou je vložen obráběný dílec, transportuje systém dílec o zadanou míru dále. Obráběcí šířka nástroje (např. šířka zubu pilového kotouče) je při najíždění do další pozice zohledněna a zadává se jako parametr.

Provozní módus – úhlový transport

Provádějte opracování dílců s úhly, které nejsou 90° tak jednoduše, jako nikdy předtím. tento módus vychází z módu „aktivní transport dílce“ a dá se jednoduše aktivovat na ovládacím panelu. Pomocí interaktivního zadávacího formuláře obsluha krok za krokem vloží potřebné informace. Řídící systém se již postará o přepočítání a příslušné polohování dorazu.

Možnosti výroby

Maximální flexibilitu lze dosáhnout díky dvěma výrobním režimům.

Výrobní režim „jednotlivé dílce“

Tento režim se využívá u malých, individuálních zakázkách. Jednoduše se na ovládacím panelu zadá požadovaná délka nebo pozice a ihned po potvrzení doraz do této pozice najede. Pro zefektivnění práce je možné uložit do paměti 24 nejčastěji užívaných délek/pozic. 

Výrobní režim „výroba dle seznamu“

Pro standardní výrobu ze stále stejnými délkami a počty kusů se vyplatí přepnout do režimu „výroba dle seznamu“. Zde je možné ručně zadat příslušné řezné seznamy pro Vaše zakázky, nebo je importovat z firemní sítě nebo USB-paměti. Potřebná rozhraní jsou obsažena v základní výbavě zařízení.

Volitelnou doplňkovou výbavou v režimu „výroba dle seznamu“ je tzv. dynamická optimalizace, která zaručuje optimální využití dřeva. Na základě zadaných délek, priorit a požadovaného/skutečného počtu kusů je optimalizována každá vložená deska, což zaručuje optimální rozmístění řezů a mimimalizaci odpadu. Máte zájem o více informací

Zavolejte nám nebo vyplňte formulář a my se vám do druhého pracovního dne ozveme.

* Povinné položky

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.